> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Aktuality > Architecture Week Ostrava 2012

Architecture Week Ostrava 2012

Czech Architecture Week s.r.o a Spolek pro ostravskou kulturu (SPOK) pořádají za podpory města Ostravy již čtvrtý ročník festivalu moderní a současné architektury Architecture Week Ostrava 2012.

Probíhá ve dnech 2. až 29. dubna s cílem přiblížit architekturu veřejnosti. Zahrnuje výstavy, přednášky, diskusní fóra, promítání filmů či procházky za architekturou.

Svým příznivcům umožňuje festival rozšířit poznatky o práci architekta, problémech výstavby a možnostech jejich řešení, seznámit se s architektonickou historií města Ostravy i s plány na jeho další rozvoj. Dalším cílem festivalu je prezentace urbanismu a architektury města Ostravy v širších souvislostech, její historie, současný stav a také prezentace investičních a developerských příležitostí v regionu nejen tuzemským investorům.

Obrázek Ostrava se stále důrazněji profiluje jako město s ambicí stát se centrem nejrychleji rostoucího regionu České republiky. Jedním ze strategických cílů města je také napomoci ke vzniku moderního a progresivního architektonického výrazu nově vznikajících stavebních objektů. Mnohé kvalitní stavby již vyrostly a stále vznikají v průmyslových zónách města, ve Vědeckotechno­logickém parku, v akademických či veřejnosprávních areálech i jinde. A právě v tomto kontextu budoucího rozvoje území města se jistě stane velice přínosným a inspirujícím počinem uvedení výstavy Současný industriál, která je také součástí festivalu.

Hlavní informační centrum Architecture Week Ostrava 2012 je umístěno v Domě umění (Galerie výtvarného umění Ostrava), kde jsou návštěvníkům k dispozici všechny informace o festivalu včetně programu.

Více na www.architectu­reweek.cz a SPOK – Spolek pro ostravskou kulturu www.trojhlavy­drak.com.

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: