> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Aktuality > Centro Ostrava chystá rozšíření

Centro Ostrava chystá rozšíření

Vlastník nákupního parku Centro Ostrava plánuje jeho rozšíření o další prodejní plochy. Zahájení výstavby připravuje na druhou polovinu letošního roku.

V současné době probíhá pronájem a jednání s budoucími nájemci. Developerem a investorem druhé fáze parku je společnost Bluehouse, pronájmem ploch je pověřena poradenská společnost Cushman & Wakefield.

„Současný park Centro Ostrava je plně pronajat, což dodává majiteli důvěru v potenciál a stabilitu ostravského trhu v konceptu nákupních parků. Existující projekt o téměř 30 procent převyšuje průměrnou velikost nákupního parku v České republice, která dnes činí asi 5 tisíc metrů čtverečních. Po rozšíření dosáhne Centro Ostrava téměř dvojnásobku,“ říká Lukáš Výtisk z oddělení pronájmu nákupních parků ve společnosti Cushman & Wakefield.

Obrázek Centro Ostrava se nachází v sousedství obchodního centra GALERIE v Ostravě-Třebovicích. Druhá fáze parku by měla nákupní plochu rozšířit o dalších 3 tisíce metrů čtverečních se sortimentem módy, ale také zařízením a doplňky pro domácnosti a kutilskou činnost. Park by chtěl oslovit mladé lidi, kteří si pořizují své první bydlení, i generaci, která chce své dnešní bydlení či zahradu vylepšit. Současná plocha parku čítá 9 jednotek o celkové velikosti téměř 8 tisíc metrů čtverečních. Nabízí kvalitní mix nájemců, přičemž k největším patří například Jysk, Kasa.cz, Mountfield, Breno koberce, Okay či Rossmann.Centro_Os­trava

„Rozšíření plochy znamená možnost zpestření stávající skladby segmentů. Hlavní devízou parku je také přítomnost potravinového řetězce v lokalitě a výborná dostupnost veřejnou dopravou i autem. Právě toto byly hlavní požadavky společnosti Kasa.cz, která v seznamu nájemců zastupuje neustále rostoucí odvětví online prodeje,“ říká Lukáš Výtisk.

Investor a developer projektu společnost Bluehouse vstoupila na český trh v loňském roce. Pro své akvizice se soustředí na projekty s přidanou hodnotou, kvalitou a silnou skladbou prémiových nájemců z daného segmentu. V současné době vlastní obchodní centrum v Hradci Králové a nákupní park ve Znojmě. Do budoucna chystá další expanzi.

www.centro-ostrava.cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2022 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: