> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Aktuality > V Ostravě se staví nový obchodní dům

V Ostravě se staví nový obchodní dům

Ve Frýdlantské ulici mezi Čerpací stanicí OMV a vlakovým nádražím Ostrava-střed se staví nový obchodní a administrativní dům. Lidem nabídne nejen občerstvení, ale i služby.

Obrázek Centrum Ostravy se čím dál více vylidňuje. Není divu. Kulturní život se totiž přesouvá do obchodních center. Na jedné straně kousek do Nákupního a zábavního centra Forum Nová Karolina a na druhé zase do Obchodního centra Karolína. Administrativní i obchodní komplexy rostou v Ostravě jako houby po dešti. Ten nový nabídne netypické prodejní prostory se zázemím pro firmy. Hlavně ale potěší lidi, kteří přes stanici střed cestují. Otvírat se bude na podzim letošního roku.

„V Ostravě to bude první obchodní dům svého druhu. Podobné jsou například v Praze nebo Brně. Prostory budou rozděleny na jednotlivé obchody. Každý z nich bude mít své skladovací zázemí, místo pro sídlo firmy a zároveň vzorkovou prodejnu, takzvaný showroom. Nájemce začneme oslovovat asi za měsíc. Tehdy by se měla dokončovat hrubá stavba. Hotová bude na přelomu září a října," řekl Milan Štěpánek, spolumajitel společnosti AR Development, která je investorem stavby.

Obchodní centrum vyrůstá u Místecké ulice a nádraží Ostrava-střed (dole). Komplex bude mít deset samostatných jednotek s prodejními prostory.

Podle mluvčí centrálního městského obvodu Jany Pondělíčkové bude prodejní objekt rozdělený na deset samostatných jednotek. „Podle plánů má půdorys budovy tvar obdélníku o rozměrech čtrnáct krát šedesát metrů. Výška centra je deset metrů. Součástí objektu bude také stříška nad všemi vchody. Mezi obchody by se mělo objevit květinářství, pekařství nebo třeba trafika. Nové nákupní možnosti ocení také cestující, kteří zamíří na nádraží Ostrava-střed. To je totiž od objektu vzdálené jen pár kroků." Nádražím podle mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové projde denně více než patnáct set lidí.

Jednou z cestujících, která záměr investora vítá, je i Petra Luchová. „Jsem ráda, že tu budou nové obchody. Je to velmi blízko k nástupišti, takže se člověk stihne třeba i občerstvit. Do Kauflandu nebo Alberta v Karolině je to z nádraží přece jen dál a v budově nádraží těch možností není tolik," řekla pětatřicetiletá žena z Frýdku-Místku, která do Ostravy denně dojíždí za prací. 

Obrázek

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2022 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: