> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Aktuality > Hyundai Mobis v Mošnově připravuje zahájení zkušebního provozu

Hyundai Mobis v Mošnově připravuje zahájení zkušebního provozu

Společnost Hyundai Mobis, která v průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku staví továrnu na výrobu světlometů, se připravuje na zahájení zkušebního provozu.

Je naplánováno na únor. K současným zhruba 200 zaměstnanců chce přibrat ještě 80 až 100 tak, aby v dubnu mohla spustit ostrý provoz. Řekl to manažer společnosti Ivan Leixner. „Už jsme zkolaudovali část závodu, v lednu dokolaudujeme zbytek a pak v únoru spustíme zkušební provoz,“ doplnil.

Firma podle něj při najímání lidí naplnila své představy, i když sehnat zaměstnance některých profesí, například strojní inženýry, byl problém. „Ale co se týká dělnických profesí, tam problémy nemáme,“ řekl manažer. Nyní bude firma přijímat právě dělníky.

„Budeme vyrábět světla zatím jenom na jeden model auta, na Hyundai Tucson, potom v průběhu roku doinstalujeme technologie na další typy světlometů. Tím pádem budeme rozšiřovat výrobu a nabírat další lidi, abychom se dostali zhruba na nějakých 400 zaměstnanců ke konci roku,“ řekl Leixner.

Jihokorejská investice v Mošnově má dosáhnout zhruba čtyř miliard korun. V investiční smlouvě se firma zavázala, že v Mošnově vytvoří do roku 2023 více než 900 pracovních mís­t.

Mošnovský závod bude vyrábět světlomety pro automobilky Hyundai v Nošovicích a Kia v Žilině na Slovensku. Kromě pracovních míst přímo v nové továrně by měly další stovky pozic vzniknout u subdodavatelských firem. Hyundai Mobis už má v Moravskoslezském kraji jeden závod, v nedalekých Nošovicích na Frýdecko-Místecku.

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2022 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: