> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Aktuality > Grossmannovu vilu čeká rekonstrukce

Grossmannovu vilu čeká rekonstrukce

Památkově chráněnou Grossmannovu vilu čeká rozsáhlá rekonstrukce.

Objekt, který byl naposledy využíván jako školní družina, se promění v ubytovací zařízení pro významné hosty. Projektová dokumentace by měla být hotova do půl roku a rekonstrukce začne v roce 2018.

Vila z roku 1923 v ulici Na Zapadlém v těsném sousedství krajského úřadu byla rodinným sídlem architekta a stavitele Františka Grossmanna. Město se v minulosti snažilo vilu několikrát neúspěšně prodat. Nyní rozhodlo, že bude využita jako místo pro jednání a také pro ubytování významných návštěv města a kraje.

Ostrava vyhlásila veřejnou zakázku na vypracování projektových dokumentací. Ty by měly být hotovy do poloviny letošního roku. Poté bude vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele stavby. Vlastní rekonstrukce by mohla začít v roce 2018. Náklady na rekonstrukci vily se budou pohybovat kolem 40 milionů korun.

Architekt František Grossmann založil s mladým architektem Františkem Fialou firmu Grossmann & Fiala, která se zabývala projektováním a stavební činností. Po druhé světové válce byla ve vile umístěna mateřská škola, později až do roku 2005 v ní působila školní družina. I přes dílčí vnitřní úpravy zůstala zachována větší část původního interiéru.

Obrázek Obrázek

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2022 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: