> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Volnočasové stavby > Jihlava - Stavba cyklostezky do Raabsu začala

Jihlava - Stavba cyklostezky do Raabsu začala

Fáze projektu: ve výstavbě

Základní informace:

Stezka spojila 25 obcí a měst do svazku

Stavba cyklostezky Jihlavy do rakouského Raabsu an der Thaya oficiálně začala ve čtvrtek 18. června v 16.00 hod. Za účasti zástupců téměř všech obcí na trase, zástupců významných institucí a dodavatele stavby proběhlo v Jihlavě na Křižíkově ulici symbolické poklepání na základní kámen. „Jde o dílčí završení mnohaleté snahy propojit největší města Vysočiny Jihlavu a Třebíč. Z původně skromné myšlenky je dnes nadregionální projekt s přesahem do zahraničí. K zahájení stavby se dostáváme po mnoha letech příprav. Není to poslední počin tohoto projektu, zahájení stavby je jeden z dosažených cílů,“ uvedl primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal a poděkoval zejména zástupcům jednotlivých obcí na trase, kteří se na akci podílejí. Za účelem vybudování stezky vznikl Dobrovolný svazek Cyklostezka Jihlava-Třebíč-Raabs, ve kterém je sdruženo 25 obcí a měst.

Obrázek

V první etapě jde zejména o úpravy neprůjezdných úseků v délce asi 17 kilometrů, stavební část bude hotová v prosinci, během března 2010 bude doplněno značení, v dubnu 2010 by měla být trasa o celkové délce 120 kilometrů slavnostně otevřena. Cyklotrasa povede z Jihlavy údolím stejnojmenné řeky do Třebíče, dále přes Jaroměřice nad Rokytnou, Moravské Budějovice a Jemnici do Raabsu. Celý projekt, včetně nákladů na projekt a stavební dozor, má objem asi 70 milionů korun, stavební část z toho tvoří asi 58 milionů korun, náklady převážně pokryje dotace Evropské unie.

Projekt bude pokračovat i v dalších letech, kdy svazek bude usilovat o zvýšení komfortu trasy – měly by vzniknout nové povrchy v místech, která jsou průjezdná, ale mohou být pohodlnější. Části cyklostezky by měly být upraveny tak, aby je mohli používat i vyznavači kolečkových bruslí.

Více informací o lokalitě

Jihlava - Stavba cyklostezky do Raabsu začala

Kontaktní informace

Jihlava
Masarykovo nám. 1
586 28 Jihlava
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 567 167 111

Telefon 2:
work +420 567 167 141

E-mail:

Web:
www.jihlava.cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2022 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: