> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Volnočasové stavby > Jihlava - Stezky pro cyklisty i pěší

Jihlava - Stezky pro cyklisty i pěší

Fáze projektu: dokončený

Základní informace:

Stavební práce na projektu Rozšíření sítě cyklistických stezek v Jihlavě, jehož předmětem bylo vybudování dvou nových úseků cyklistických stezek na území statutárního města Jihlavy, byly v září letošního roku dokončeny. V říjnu 2009 byly poté vydány potřebné kolaudační souhlasy. Slavnostní otevření se za přítomnosti asi 80 cyklistů, pěších i zástupců města a Úřadu Regionální rady uskutečnilo dne 27. 10. 2009.

Prvním úsekem je smíšená stezka pro cyklisty a pěší s pracovním označením G04 – podjezd pod komunikací Havlíčkova, jejíž celková délka je pouhých 120 m. Její význam nespočívá v délce, ale ve skutečnosti, že se jedná o mimoúrovňové křížení s dopravně velmi rušnou komunikací Havlíčkova, které nabízí cyklistům i chodcům bezpečnou alternativou překonání této dopravně zatížené komunikace.

Druhým úsekem je dělená stezka pro cyklisty a pěší propojující konec ulice Telečská v Jihlavě s částí města Jihlavy – Pístovem. Délka tohoto úseku, jehož součástí je také veřejné osvětlení, je 1,026 km.

Celý projekt byl spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod. Dotace na projekt činila 92,5 % z celkových způsobilých výdajů (85 % zdroje Evropské unie, 7,5 % státní rozpočet), zbývající podíl na způsobilých výdajích projektu a veškeré nezpůsobilé výdaje byly hrazeny z rozpočtu statutárního města Jihlavy.

Více informací o lokalitě

Jihlava - Stezky pro cyklisty i pěší

Kontaktní informace

Jihlava
Masarykovo nám. 1
586 28 Jihlava
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 567 167 111

Telefon 2:
work +420 567 167 141

E-mail:

Web:
www.jihlava.cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2022 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: