> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Volnočasové stavby > České Budějovice - Freetime park Stromovka

České Budějovice - Freetime park Stromovka

Fáze projektu: plánovaný

Základní informace:

Cílem projektu je vybudování sportovního centra zaměřeného na tzv. streetové sporty pro účely aktivní trávení volného času dětí a mládeže. Stále více mladých lidí propadá sportům, které nevyžadují organizaci a členství v žádném oddílu, ale naopak umožňují sportovat každému z vlastní vůle a podle chuti, jednoduše a nezávisle. Záměrem města je nabídnout komplexní řešení pro tzv. streetové a adrenalinové sporty a vytvořit místo setkání lidí s podobným životním stylem. Vybudování Freetime parku poskytne prostor pro sport, volný čas, kulturu; šanci seznámit se s novými lidmi s podobnými zájmy a především náplň volného času pro nejširší část mládeže. Projekt reaguje na nedostatečnou nabídku aktivit a prostorů pro uspokojení potřeb mladých lidí v Českých Budějovicích a odráží i současné sportovní trendy.

Na vybudování projektu žádá město o dotaci z Regionálního operačního programu Jihozápad v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Levý břeh.

Popis projektu:
Středem FTP se stane Skatepark, který umožní využití pro nejširší skupinu sportovců: skateboardistů, bikerů (jezdci na BMX) a in-line bruslařů. Bude se skládat ze dvou částí – betonového skateparku evokujícího atmosféru ulice (bazény, schody, zábradlí, boule a streetové překážky) a dřevěného skateparku se zastřešením (bedny, zábradlí, transferové pyramidy a nájezdové plochy), umožňujícího díky zastřešení provoz i v zimě.

Streetballové hřiště

Výhodou streetu je, že se hraje jen na jeden basketbalový koš a není nutný velký počet hráčů jako pro klasický basketbal. Velkým plusem je nenáročná údržba hřiště a možnost zahrát si i klasický basket na klasickém hřišti. Součástí projektu budou dvě streetbalová hřiště pro 2×16 osob.

Fotbalové minihřiště a beachvolejbalové kurty

Fotbalové minihřiště o rozměrech 20×40 m umožní hrát malý fotbal nebo in-line hokej. V letních měsících budou k dispozici také 2 hřiště pro beach volejbal o rozměru 8×16 m. Tato forma volejbalu je stále populárnější mezi širokou veřejností.

Lanové centrum

Bude nabízet individuálně přizpůsobitelné programy jak pro začátečníky, tak již zkušené lezce. V areálu bude i instruktor pro výuku. Cílem této aktivity je překonat strach, naučit se spolupracovat v teamu a zacházet s jištěním.

Dětské hřiště

Doplní nabídku Freetime parku a ještě více sblíží návštěvníky Stromovky s návštěvníky parku. Dětské hřiště je v duchu lanového centra, malý adrenalinový park, dětská lanová dráha 20m; 5 překážek – věž se skluzavkou, lanovou polopyramidou a malou lezeckou stěnou, dřevěná pyramida, houpačky 4 ks, houpací koně 2×, pískoviště 4×4 m.

BMX park – nájezd, jumpy

Mezi bikery jsou velmi populární tzv. dirty. Jedná se o „rozjezdový kopec“ a další valy „jumpy“ různých velikostí, na kterých jezdci na speciálně upravených bicyklech vytváří náročné triky ve vzduchu. V zimní sezóně se tyto jumpy jednoduchou úpravou změní na snowpark.

Multifunkční centrum a lezecká stěna

Součástí multifunkčního centra bude občerstvení s výhledem na skatepark, lanové centrum a dětské hřiště. Občerstvení (forma café-bar) bude mít 38 míst uvnitř a 16 míst venku na terase, bude odděleno skleněnou stěnou od kryté minirampy. Ta umožní návštěvníkům pohled na skateboardisty i v zimě. V době konání závodů vznikne prostor pro diváky. Skleněná stěna se jednoduše odsune a spojí bar s minirampou. Minirampu bude možno také přestavit na pódium pro pořádání koncertů.

Horolezecká stěna

V interiéru bude přes všechna podlaží horolezecká stěna, výška cca 9,6 m; v exteriéru na jižní straně venkovní lezecká stěna vysoká cca 7 m. V suterénu je zavěšen na stropní desce tréninkový boulder (převis). V objektu budou k dispozici šatny, sprchy, WC, převlékací kabiny, uzamykatelné skříňky na zavazadla.

Objekt je stavbou nevýrobní povahy bez výrazných vlivů na okolí. Během provádění stavebních úprav bude nutné stanovit určitá ochranná opatření pro práce s nákladními automobily a hlučnými mechanismy. Zdroje hluku budou používány výhradně v denních hodinách. Investor a dodavatel budou povinni v době výstavby a provozu plnit ustanovení zákona č. 158/2001 Sb., o odpadech a vyhlášky MŽP č. 383/2001. Z vlastního provozu nebudou vznikat žádné škodlivé zplodiny či odpady.

Více informací o lokalitě

České Budějovice - Freetime park Stromovka

Kontaktní informace

České Budějovice
Nám. Přemysla Otakara II. 1,2
370 92 České Budějovice
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 386 801 804

Telefon 2:
work +420 386 801 805

Fax:
fax +420 386 801 850

E-mail:

Web:
www.c-budejovice.cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: