> Home Page > Public Section > Current News > Contests > Termín ukončení přihlášek do Fasády kraje se blíží

Termín ukončení přihlášek do Fasády kraje se blíží

Do pondělí 31. ledna mohou architekti, projektanti, realizátoři, případně soukromí investoři přihlásit své projekty už do devátého ročníku soutěže Fasáda Moravskoslezského kraje.

Fotografie přihlášených staveb si pak zájemci mohou prohlédnout na jubilejním 20. ročníku veletrhu Střechy, pláště, izolace, který se uskuteční ve dnech 16. až 19. února na Černé louce v Ostravě.

Důležitou podmínkou pro přihlášení je umístění stavby v rámci Moravskoslezského kraje a dokončení fasády v roce 2010. Zároveň se nesmí jednat o novostavbu, pouze o rekonstrukci fasády. Přihlásit se do soutěže Fasáda Moravskoslezského kraje mohou zájemci přímo na stránkách www.fasadakra­je.cz pomocí internetového formuláře nebo zasláním vyplněné přihlášky na adresu organizátora soutěže.

V uplynulých ročnících se k vítězným objektům v pěti kategoriích − Rodinné domy, Panelové domy, Bytové domy, Správní a průmyslové objekty a nově také Energeticky úsporné projekty – zařadila například rekonstruovaná fasáda části budovy A Radnice městského obvodu Ostrav-Jih, řadový dům v historickém centru města v Šmeralově ulici, jehož historická fasáda byla rekonstruována tradiční technologií vápenocementové malty a odlévání štuků. Prvenství vybojovala i fasáda domu v Ostravě-Porubě (Slavíkova ulice), rodinný dům v ulici K Jezeru i rodiný dům Lukáše Velarta.

„Soutěž o nejlepší fasádu roku vnímám jako možnost poukázat na prostředí, ve kterém každý z nás žije. Jsme obklopeni nejrůznějšími stavbami a jejich fasády mohou krášlit, nebo také hyzdit náš svět. V této soutěži se oceňuje nápaditost a snaha zlepšit naše životní prostředí,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas, který v uplynulých dvou letech předával ceny vítězům soutěže.

Obrázek

CZ | EN | PL

Sign in

© 2023 AVÍZO, a.s. Use of the Content is allowed for the personal usage only. Any commercial use, multiplying without a written persmission of AVÍZO, a.s. , is strictly forbidden.

Member sign inxxx: