> Strona wstępna > Dla publicznoĹ›ci > Projekty > Ośrodki wolnoczasowe > České Budějovice - Lávka E. Pittera

České Budějovice - Lávka E. Pittera

Faza projektu: dokončený

Informacje podstawowe:

Výstavba nové lávky pro pěší a cyklisty v ul. E. Pittera v blízkosti fotbalového stadionu byla zahájena v roce 2004 jako další součást rozšiřování pěších a cyklistických tras ve městě České Budějovice.

Obrázek

Stavba byla zahájena už v listopadu 2004 přeložkami inženýrských sítí, vypracována byla realizační dokumentace a v první polovině roku 2005 byly dokončeny přípravy na založení spodní stavby lávky a zahájeny zemní práce na cyklostezce. S ohledem na omezené prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury, o které město požádalo, byla nakonec stavba rozdělena na dvě etapy.

  • Během první byla vybudována cyklistická stezka v délce 420 m od silničního mostu v Mánesově ul. u Vodárny až k lávce v ul. E. Pittera včetně lávky přes Vltavu. Tato část navazuje na stávající cyklostezku kolem bývalé Sodovkárny a pokračuje k budoucí obytné zástavbě a přes novou lávku se pak plynule napojuje na stávající cyklotrasu směr Rožnov a komunikaci E. Pittera ve směru na Modrý most v Havlíčkově kolonii.
  • V druhé etapě bude dokončena zbývající část cyklistické stezky v délce cca 260 m, která navazuje na komunikaci po levém břehu Vltavy směrem na Trilčův jez a Litvínovice.

Stavba, za kterou město celkem zaplatilo částku přesahující třicet milionů korun byla dokončena. 22.6.2006 se konalo slavnostní otevření a předání do užívání občanům a návštěvníkům města České Budějovice.

Obrázek

Novou cyklististickou stezku podél řeky Vltavy a lávku v ulici E. Pittera jistě velmi ocení milovníci jízdy na kole, kterých je právě v našem městě bezpočet.

Zdroj: www.c-budejovice.cz

Więcej informacji o lokalizacji

České Budějovice - Lávka E. Pittera

Informacje kontaktowe

České Budějovice
Nám. Přemysla Otakara II. 1,2
370 92 České Budějovice
Pokazać na mapie

Telefon:
work +420 386 801 804

Telefon 2:
work +420 386 801 805

Fax:
fax +420 386 801 850

E-mail:

Web:
www.c-budejovice.cz

CZ | EN | PL

Zalogować

© 2023 AVÍZO, a.s. Zawartość jest udostępniona tylko dla celów prywatnych. Jakiekolwiek wykorzystanie komercyjne bez zgody pisemnej spółki AVÍZO, a.s. jest surowo zabronione.

Zalogować użytkownikaxxx: